پرورش، نگهداری و بیماری های سهره

پرورش، نگهداری و بیماری های سهره

معرفی پرورش ، نگهداری و بیماری های سهره

تالیف: دکتر احسان مقدس

ناشر: انتشارات نیلوبرگ

چاپ اول : اسفند 1391

محل چاپ : تهران

شمارگان: 2000 نسخه

قیمت: 50000 ریال

چکیده: سهره پرنده­ای کوچک، زیبا و خوش صدا است که علاقه­مندان زیادی دارد و این علاقه­مندان معمولاً آن را برای صدای خوش آن نگهداری می­کنند. این پرنده سالیان دراز است که در سرتاسر کشور پرورش داده می­شود. تاریخ دقیق اهلی شدن آن در دست نیست ولی با توجه به بومی بودن آن در برخی از استان­های کشور، به نظر می­رسدکه این پرنده لا اقل صدها سال است که در کشور ما شناخته شده و پرورش داده می­شود.

این پرنده در خارج از فصل تولید مثل، در گروه‌های کوچک دیده می­شود. این پرنده در دشت ها و کوهپایه های نواحی مختلف کشور از استان های سردسیر تا استان های معتدل و حتی گرمسیر زندگی می کند و در همه جا لانه می کند و بیشتر در جنگل ها و در لابه لای درختان جنگلی لانه می سازد و زمستان‌ها در کشتزارها و مزارع باز و علفزارها دیده می‌شود و در درختان آشیانه می‌سازد. در ایران، زمستان‌ها فراوان است و به تعداد فراوان نیز تولید مثل می‌کند. پرنده‌ای اجتماعی است  و به صورت گله­های پراکنده در طبیعت زندگی  می­کند.

این کتاب ، کتابی نسبتاً کامل در زمینه پرورش ونگهداری سهره بوده و  تعداد صفحات آن 128 صفحه است وحاوی 32 عکس رنگی از نژادهای مختلف سهره است ،که کامل ترین مجموعه عکس منتشره  به زبان فارسی در خصوص نژادهای سهره می باشد.

 

لینک مرتبط:

http://www.ibna.ir/vdcfj0dycw6dvea.igiw.html

 

 

/ 2 نظر / 186 بازدید
مسعود

با سلام و سپاس از تلاش علاقه مندانه جنابعالی جهت تالیف این کتاب ، لطفاً راهنمائی بفرمائید جهت تهیه این کتاب با چه شماره ای تماس گرفته و یا به کدام وبسایت فروش اینترتنی مراجعه نمائیم ، متاسفانه کتاب مذکور در سایتهای اینترنتی جهت خرید ارئه نشده و یا موجود نیست ، پیشنهاد می کنم در صورت امکان فروش اینترنتی کتاب هایتان را به امکانات وبلاگتان اضافه نمائید .

عزتي

باسلام ايا امكان خريدكتاب الكترونيكي اين كتاب هست با تشكر