پرورش، نگهداری و بیماری های خروس لاری

پرورش، نگهداری و بیماری های خروس لاری

معرفی پرورش ، نگهداری و بیماری های خروس لاری

تالیف: دکتر احسان مقدس

ناشر: انتشارات نیلوبرگ

چاپ اول : فروردین 1392

محل چاپ : تهران

شمارگان: 2000 نسخه

قیمت: 45000 ریال

چکیده: خروس لاری  پرنده‌ای جنگجو ، خوش اندام  وخوش هیکل است که قابلیت شرکت در مسابقات جنگ خروس را داشته و می تواند علاقه مندان این رشته را کاملاً سر گرم نماید. مسابقات جنگ خروس بیش از سیصد سال است که  در کشور سابقه دارد و این مسابقات قبلاً در شهرهای کوچک و بزرگ و روستاهای مختلف کشور برگزار می شده است که امروزه به مراتب کمتر از قبل برگزار می شود. این مسابقات قبلاً در کنار نمایش پهوانان و در محل های تجمع مردم نظیر میادین وپارک ها برگزار می شد وبا توجه به از بین رفتن نمایش های پهلوانی در شهرهای مختلف ، نمایش  جنگ خروس نیز به شدت کم شده است.

خروس لاری منسوب به شهر لار در استان فارس است ، اما برخی را اعتقاد بر این است که این نژاد از ماکیان قبلاً در کشور ما نبوده وتوسط افسران استعمارگر انگلیسی از جنوب شرق آسیا به خاورمیانه آورده شده است و بعدها توسط اهالی لار پرورش داده شده وبه سایر نقاط ایران رفته است و برخی دیگر را گمان بر این است که این نژاد بومی شهر لار بوده وشباهتی به نژاد های خروس جنگی در منطقه جنوب شرقی آسیا ندارد. به هر حال کتاب حاضر تلاش دارد تا اطلاعات مستندی را در زمینه پرورش و نگهداری این پرنده ارائه نماید و امید است که این کتاب بتواند خواسته علاقه مندان را برآورده سازد.

این کتاب ، کتابی نسبتاً کامل در زمینه پرورش ونگهداری خروس لاری و مسابقات خروس بازی  بوده و  تعداد صفحات آن 120 صفحه است وحاوی 11 عکس رنگی از گونه های  مختلف خروس لاری و مسابقات خروس بازی در جهان  است . این کتاب از طرف انتشارات نیلوبرگ و به قیمت 45000 تومان منتشر شده است.

لینک مرتبط:

 

/ 1 نظر / 169 بازدید
دوست

سلام خسته نباشید لطفا یه قسمت برای خرید کتاب های چاپ شده بگذارید . با آرزوی سلامتی برای شما و آقای دکتر مقدس